תכנון פרישה

כ-70,000 עובדים עצמאים ושכירים פורשים לגמלאות מדי שנה, ועומדים בפנים צומת דרכים מאתגרת – מחד סוף סוף הם יכולים להתפנות להרחיב תחומי עניין אחרים בחייהם ומנגד הם נאלצים להתמודד עם שינוי קיצוני באיכות חייהם, כאשר העבודה, שתרמה רבות לתחושת המשמעות והעשייה כבר נעדרת מהם.

המציאות מלמדת שכאשר מגיעים לגיל הפנסיה עם תוכנית פרישה מיטבית המותאמת לצרכים והרצונות תוך מקסום היבטי המס, רמת המתח יורדת ונוח יותר להסתגל למצב החדש.

תכנון לקראת פרישה לפנסיה

התכנון לקראת הפרישה לפנסיה מתבצע בדרך כלל בסמוך למועד הפרישה. מהות התכנון היא להבטיח כי אתם מנצלים באופן מיטבי את מקורות הפרישה, ממצים את זכויותיכם, ממקסמים את הטבות המס ונהנים מאיכות חיים ורווחה כלכלית.

הצעדים שתבחרו לעשות בשלב תכנון הפרישה הינם בלתי הפיכים ולכן חשוב לבחור בקפידה את אנשי המקצוע שילוו אתכם בתהליך.

מירי מלאך - ביטוח ופיננסים בהתאמה אישית

תכנון לגיל פרישה – כך תתחילו.

במסגרת שירותינו, אנו מנהלים מעקב ובקרה לאורך זמן אחר תיק הפנסיה שלכם, בוחנים באופן תקופתי את התוכניות הקיימות ומשווים אותן אל מול אלטרנטיבות חדשות. אנו בוחנים את גובה התשואות, דמי הניהול ורכיבים נוספים בתיק כדי לוודא שתגיעו לגיל פרישה כשברשותכם תמהיל מיטבי של נכסים פנסיונים ופיננסיים.

תיק הפנסיה הוא לא עניין של "שגר ושכח" אלא נושא שיש לטפל בו באופן שוטף במטרה להבטיח שאיכות ורמת החיים שלכם לאחר הפרישה לא יפגעו. 

מירי מלאך - ביטוח ופיננסים בהתאמה אישית

פגישת תכנון פנסיוני ראשונית היא רק נקודת הזינוק בדרך אל פנסיה משגשגת.

כל פורשי מדינת ישראל זכאים למגוון הטבות מס והקלות מס בפרישה ורבים אינם מודעים להטבות אלו כלל וכלל. למעשה רק אחוז קטן מאוד מהאוכלוסיה בפועל מממש הטבות דרמטיות אלו. 

פגישת תכנון פרישה עם אשת מקצוע המומחית לתחום היא רק נקודת הזינוק בדרך אל איכות חיים טובה יותר בעתיד, במסגרתה תוכלו להבין כיצד לפעול בצורה הנכונה ביותר עוד לפני שתבצעו צעדים כלשהם באופן עצמאי. 

כיצד להיערך לקראת פגישת תכנון פרישה?

במסגרת פגישת תכנון הפרישה אני מאתרת את החסכונות הפנסיוניים ותוכניות הביטוח שנצברו לאורך השנים, מגדירה יחד אתכם את הצרכים, המטרות, רמת הסיכון המועדפת עליכם ובוחנת נתונים אלו אל מול הכנסות המשפחה, אפשרויות למיצוי הטבות מס עתידיות ותחשיב תזרים מזומנים לימי הפרישה הכולל מענקי פרישה ופטורים ממס על קצבאות, מענקים ופיצויים. במהלך הפגישה נמלא יחד טפסים ייעודיים שישלחו למשרד האוצר- טופס 161ד וטופס 116ג כדי לקבע את זכויותיכם ולבקש פריסת מס.

אם אתם עובדים שכירים אנא הביאו עמכם מסמכים אלו:

  • טופס 161 – הודעת מעסיק על פרישת עובד מטעם המעסיק האחרון.
  • דוח פרופורמה (סימולציה לפרישה) ממשאבי האנוש.

אם אתם עובדים עצמאיים אנא הביאו עמכם אישורי שומת מס שניתנו לאורך השנים.

מירי מלאך - ביטוח ופיננסים בהתאמה אישית

מירי מלאך – סוכנת פנסיונית.

מירי מלאך היא סוכנת פנסיונית מוסמכת שצברה וותק וניסיון מעשי בתחום הפנסיה מעל ל-12 שנים. מירי מתמחה בתכנון פרישה ובניהול עושר משפחתי בכל שלבי החיים. מירי עומדת בראש פמלי אופיס בוטיק לניהול נכסים פיננסיים משפחתיים ומלווה כל לקוח ולקוח באופן פרטני.  

לפרטים נוספים על תכנון פנסיה לגיל פרישה

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם